„Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai”

2010. június 06., címkék: házassági évforduló, mátészalka-kossuth tér, Gyülekezeti hírek, ünnepség

Május 30-án, vasárnap délelőtt, a mátészalkai Kossuth téri Református Nagytemplomban 60. házassági évfordulójukon, Isten megtartó kegyelméért adott hálát Kovács László és Mező Ida.

60 évnyi hűség – „Láttassék meg a te műved a Te szolgáidon, és a Te dicsőséged azoknak fiain”

2010. január 30., címkék: házassági évforduló, Gyülekezeti hírek, nyírmeggyes

„Édesanyám, tessenek átjönni hozzánk, most ünnepeljük Ági névnapját.” A szépkorú házaspár felöltözködik és várja az autót, mert anélkül már nehezen mozognak. Amint lányukhoz megérkeznek, unokájuk nyit ajtót, a többiek bent várják őket. Először csak a szűk család és az egyik nagybácsi van jelen, de hamarosan egyre többen és többen jönnek. A huszonéves ünnepelt másik nagybátyja, majd az unokatestvérek gyermekeikkel együtt. Hányadik generációnál is járunk? Igen, a negyediknél. A szépkorú dédimama meg is jegyzi: „Nem is gondoltam, hogy ez ilyen nagy névnap lesz!” És ekkor megjelenik az ajtóban az anyakönyvvezető nemzeti színű szalaggal az oldalán.